Kadın

“2022 yaz makyaj trendlerinde doğallık ve ışıltı ön planda”

Online güzellik merkezi Angel Beauty’nin kurucusu Dilara Tortumlu, 2022 yaz aylarının makyaj trendlerini anlattı. Moda ve güzellik influenceri olan 20 yaşındaki Dilara Tortumlu, kadınların evde kendilerinin yapabilecekleri yaz makyajları önerilerinde bulundu. “Kış aylarında soğuk tonlu göz farları ve bordo rujlar gibi makyaj ürünlerine çok rağbet vardı. Artık yaz ayları geliyor” diyen makyaj uzmanı, “Bu yaz, pastellere, pırıltılı makyaj ürünlerine ve parlak neonlara tanık olacağız. Vurgulanmış elmacık kemikleri ile daha sık karşılaşacağız. Yani 2022 yaz makyaj trendlerinde doğallık ve ışıltı ön planda olacak” sözlerini kaydetti.

“2022’de grafik eyeliner trendler arasına girdi”

Güzellik influencer’ı Dilara Tortumlu, pandeminin makyaj trendlerinde değişikliklere yol açtığını hatırlatarak, şöyle devam etti: “Maskelerin altında göz makyajlarımızda sade ve nude tonları tercih ettik. Bu trend popülerliğini yitirdi ve artık daha renkli ve farklı tonlara ve uygulamalara evrildi. 2022’de grafik eyeliner trendler arasına girdi. Sadelik ve doğallığın yanında ışıltılı tonlar, mavi farlar ve kırmızı rujlar rağbet görüyor. İnce ten makyajları da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da popülerliğini korumaya devam ediyor.”

Sosyal medyada binlerce takipçisini moda ve güzellik önerileri ile yönlendiren güzellik fenomeni, 2022 sezonunun başında popülerliğini artıran ışıltılı aydınlatıcıların bu yaz aylarında tekrar sahnede olacağını belirterek, şu bilgileri paylaştı: “Havalar ısınmaya başladı. Kadınlar ıslak, ışıltılı veya aydınlık bir görünüm istiyor. Highlighter, yeniden ön plana çıkıyor. Yaz aylarında hafif allıklar, gözaltı kapatıcıları, ışıltılı dudak nemlendiricileri ve aydınlatıcılar geri dönüyor. Ayrıca, ışıltılı ve sedefli göz kalemleri de talep görecek.”

“Yaz aylarında stick formda ürünler talep görüyor”

Dilara Tortumlu, makyaj malzemelerinde stick formdaki ürünlerin yaz aylarında daha çok tercih edildiğine işaret ederek, “Her yaz olduğu gibi bu yaz da kolay taşınan ve pratik bir şekilde uygulanabilen stick ürünler talep görecektir. Çünkü allıklar, highlighter’lar, fondötenler ve güneş kremleri artık stick formda talep ediliyor. Özellikle krem ve losyon gibi ürünlerde pratik uygulama ön plana çıkıyor” diye konuştu.

Dilara Tortumlu, 2022 yaz makyaj trendlerinde mavi göz kalemi veya mavi eyeliner’ların da dikkat çektiğini kaydederek, şu bilgileri paylaştı: “Bu yaz, kaş laminasyonu daha çok tercih edilecek. Yukarı doğru taranmış ve sabit duran kaşlar talep görüyor. Bu sebeple kaş sabitleyici jeller gibi ürünler yeni trendler arasına girdi. Kırmızı rujlar hiçbir zaman popülerliğini yitirmiyor. Dudak kalemlerinin tekrar trend olmasıyla bu yaz koyu renkli, çerçeveli, kırmızı dudaklara daha çok rastlayacağız. Kırmızı rujların, bembeyaz dişlerle ön plana çıktığına tanık olacağız”

“Fantezi estetiği daha çok talep görecek”

Makyaj ve moda uzmanı Dilara Tortumlu, “Takipçilerimin çoğu, ışıltılı ve parıltılı makyaj önerileri talep ediyor. Pandemide parıltıları özlemiştik; tekrar trend olması ile artık kadınlar daha ışıltılı ve parıltılı olacak. Sadece göz kapaklarında değil, elmacık kemiklerinde, kaş kemiklerinde, hatta tırnaklara kadar inen parıltılara şahit olacağız. Ayrıca, 2022 yaz makyaj trendlerinde fantezi estetiğinin de daha çok talep göreceğini söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

İsviçre’de yaşayan Türk güzellik influencer’ı Dilara Tortumlu, moda ve makyaj önerileri ile son 1 yıl içinde özellikle Avrupa ülkelerinden çok sayıda takipçi kazandı. Sosyal medya hesaplarında özellikle moda ve güzellik konularında önerilerde bulunan ve takipçilerini yönlendiren Tortumlu, büyük makyaj markalarına mankenlik yapıyor, gezi mekanlarını tanıtıyor. Ayrıca, esprili videolarla takipçilerini eğlendiriyor. “Angel Beauty” adlı online güzellik merkezini açan genç manken, takipçilerine çeşitli makyaj ürünleri sunuyor. Angel Beauty online shop’ta renkli lens ve takma kirpik satılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu