Dünya

21’inci “Çince Köprüsü” Uluslararası Üniversite Öğrencileri Çince Yarışması Türkiye Ön Eleme Finali gerçekleştirildi

“Çince Köprüsü” Uluslararası Üniversite Öğrencileri Çince Yarışması Türkiye Ön Eleme Finali Konuşma Yarışması, Yeditepe Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirildi. Yarışmaya, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Liu Shaobin, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Elçi Müsteşar Li Qin, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Başkonsolos Vekili Wu Jian, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Meng Fanwei, Yeditepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Yeşim Ekinci ve Türkiye Yükseköğretim Kurumları ve Konfüçyüs Enstitüleri’nde görevli birçok personeli katıldı.

Açılış konuşması ardından söz alan Büyükelçi Liu Shaobin, söz konusu yarışmanın Çin ve Türkiye arasında bir kültür bağı oluşturduğunu ve Çinli ve Türk gençlerinin birbirini daha yakından tanımasını sağladığını belirtti.

Açılış ardından yarışmacılar Çince performanslarını jüri üyelerine sergiledi. Okan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nden katılımın yoğun olduğu yarışmada öğrenciler Çin kültürüne dair de birçok yeteneklerini gösterme fırsatı yakaladı.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nden Doğa Gübeş jüri kararı ile yarışmanın kazananı oldu. Yarışma ardından öğrenciler Çin kültürünü yakından tanıtan video sunumlar ile renkli görüntülere imza attı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu