Güncel

71 ilde ‘mahsul’ operasyonu gerçekleştirildi

KOM Ekipleri piyasaya sahte tarım ve beslenme ilacı sürerek, toplum sağlığını tehlikeye atan  ve çevreyi olumsuz etkileyenlere yönelik harekete geçti.

 71 ilde eş zamanlı sahte tarım ve beslenme ilacı satanlara yönelik “mahsul” operasyonu gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı, sahte bitki koruma ve besleme ürünlerini yasa dışı yollarla  piyasaya süren, bu yolla insan sağlığını tehlikeye atan ve çevreyi olumsuz etkileyenlere yönelik 71 ilde 494 adreste eş zamanlı “mahsul” operasyonu gerçekleştirdi. 

KOM Daire Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarımsal faaliyetlerde kullanılan ve içeriğindeki zararlı maddeler nedeniyle toplum sağlığını tehdit eden sahte bitki koruma ve besleme ürünlerini yasa dışı yollarla üreterek piyasaya sürenleri şikayet etmesi üzerine harekete geçti.  

Öncelikle Tarım Bakanlığı’nın yasakladığı etken maddeleri içeren tarım ilaçlarını satışa sunan internet siteleri ve işyerleri tespit edildi.  Tespitin ardından operasyonun düğmesine basılarak, 71 ilde eş zamanlı 494 adreste  “mahsul” kod isimli operasyon gerçekleştirildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu