Güncel

Akın: “Asıl kuyruklar benzin istasyonlarında”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,vatandaşların akaryakıt zammı henüz devreye girmeden benzin istasyonlarındaki oluşturdukları kuyruklara dikkat çekti. Akın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,vatandaşların akaryakıt zammı henüz devreye girmeden benzin istasyonlarındaki oluşturdukları kuyruklara dikkat çekerek, “Vatandaşlarımız zam haberi sonrası kuyruğa girdi. Asıl kuyruklar burada. Zam haberini duyan vatandaşlarımız kuyruğa girdi. Vatandaşlarımız araçlarının deposunu hiç olmazsa biraz daha ucuza doldurabilmek için kuyrukta” diye konuştu.

Enerji ve Altyapıdan sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, motorin ve benzine yapılan zamların ardından vatandaşların zamdan etkilenmemek için girdiği akaryakıt kuyruğunu görüntüledi. Vatandaşların artık zamdan kaçabilmek için gece yarısından önce kuyruğa girdiğine dikkat çeken CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı henüz iki gün önce fedakârlıktan bahsetti. Ardından benzin ve motorine zam haberini aldık. Son bir yılda akaryakıt ürünlerine pompaya yansıyacak şekilde böylece 22. zam yapılmış oldu.  Hep diyoruz: AK Parti iktidarının en iyi bildiği politika zam yapmaktır. AK Parti yaparsa zam yapar! Eşel mobil sisteminin sonbaharda ya zamlara ya da ÖTV artışına neden olacağını aylar öncesinden söylemiştik. İktidarı uyarmıştık ancak yine kulaklarının üzerine yattılar.”

Saat 24.00’ten önce akaryakıt alabilmek için sıraya giren vatandaşların benzin istasyonlarında oluşturduğu kuyruklara dikkat çeken CHP’li Akın, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa’da, Almanya’da İngiltere’de kuyruklar olduğunu söylüyor. Asıl kuyruklar burada. Vatandaşın zam kuyruğudur bu kuyruk. Zam haberini duyan vatandaşlarımız kuyruğa girdi. Vatandaşlarımız araçlarının deposunu hiç olmazsa biraz daha ucuza doldurabilmek için kuyrukta.Sorumlusu da AK Parti iktidarıdır.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu