Güncel

Aksakal: “Size en yakışan logo ‘yolunmuş leş kargası’ olur”

Türkiye’nin Sesi Partisi’nin parti logosu olarak güvercin simgesi kullanmasıyla DSP Genel Sekreteri Müzeyyen Okur’un konuyu yargıya taşıyacağız açıklaması gelmişti. Bunun üzerine Türkiye’nin Sesi Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen’in “güvercin ahlakını tercih ediyoruz ama şahin olmayı da biliriz” sözleri üzerine DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’dan Bilgen’e yanıt gecikmedi.

Aksakal yanıtında; “Siyaset arenasına daha dün adım atmış olan Türkiye’nin Sesi Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Ayhan Bilgen, 37 yıldır DSP’nin amblemi olan “Akgüvercin” logosunun benzerini tercih etmelerindeki “dikkatsizliklerine” yasaların yol göstericiliğinde yaptığımız düzeltme itirazına, başka bir talihsizlikle yorum yapmış, “Biz siyasette güvercin ahlakını seviyoruz ama şahin olmasını da biliriz” demiş.

Aldığımız “Ecevit terbiyesi ve öğretisi” çerçevesinde davranmaya özen göstererek şunu belirtmeliyim ki; bu gibi tehditkâr söylemde bulunanların ne güvercinden, ne de ahlaktan söz etmeye hakları olamaz!

Esasen bu gibilerin yıllardır milletin gündeminde tuttukları “sözde sorun”, tam da işte bu sorundur! Çünkü bu yaklaşım biçimi hukuk düzenine yabancı bir zihniyetin dışavurumudur.

Kabadayı ağızıyla, eşkıya jargonuyla yapılan açıklamaların DSP’ye sökmeyeceğini de anlamalarını temenni ederiz.

“Bizi yolunmuş güvercin logosu tercih etmeye mecbur bırakmasınlar” diye de tehdit savuranların bu tercihleri doğrusu daha isabetli ama, bu halinizle size en yakışan logo “yolunmuş leş kargası” olur.” sözlerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu