Güncel

Altın yatay bir kapanış yaptı

Altın dünkü seansta dar sayılacak bir bant içerisinde hareket ederken, yatay bir günü geride bıraktı. 1789 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, şükran günü dolayısıyla birden fazla verinin takip edildiği günde yatay bir kapanışla seansı tamamladı. 1788 dolar/onstan seansı tamamlayan sarı maden 1 dolarlık kayıpla seansı tamamlamış oldu.

Gümüş ise altına kıyasla biraz daha fazla değer kaybederken, üst üste beşince seansı gününü de kırmızıda tamamlamış oldu. 23,66 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 23,55 dolar/onstan günü tamamlayarak, yüzde 0,5 kaybı hanesini yazdı.

Platin ise diğer kıymetlilerden ayrışarak günü yeşilde kapatan tek kıymetli maden oldu. 967 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 974 dolar/ons seviyesinden günü tamamladı ve yüzde 0,7 kazancı hanesine yazdı.

Paladyum günün en çok değer kaybeden kıymetli madeni olurken, 1869 dolar/onstan başladığı günü 1848 dolar/onstan tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,1 kayıp yazmış oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemlerinin dünya fiyatlarına yakın seyrederken, direkt spot fiyattan işlemler gerçekleşti. Toplamda 1.308 kg altın, 7.988 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak Troy
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu