Güncel

Gökçen: “Kur korumalı mevduat değil, zengin korumalı mevduat sistemi geleceğimizi yok ediyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Gökçen, “Her gün neredeyse 1 milyar lira büyüklüğünde servet transferi yapılıyor. Alın terimizle hazinede kuruş kuruş biriktirilen para, zengine ev araba dolar olarak veriliyor. Kur korumalı falan değil, baştan aşağı zengin korumalı mevduat sistemi geleceğimizi yok ediyor.

Bu parayla milyonlarca gencin kredi faizleri silinip hayata başlarken çok daha avantajlı hale getirilebilirdi, fabrikalar kurularak istihdam yaratılabilirdi, çiftçilere teşvik sağlanabilirdi, öğretmen atamaları yapılabilirdi, girişimlere destek olunabilirdi. 

Onlar gençten, emekliden, öğretmenden, doktordan, işçiden, kadından, çiftçiden, girişimciden aldıkları vergilerle seçim sürecini fonlamak için çetelerine dağıtmayı tercih ettiler. Bu ülkenin kaynağı çok ama doğru yönetimi tercih eden yok. Saraydan halkı gören yok.” ifadelerini kullandı.

Gökçen, “Toplumumuzun büyük fedakarlıklarla ürettiği kaynağı adil kullanmak mümkün. Hem bilimle kavga etmeden enflasyonla mücadele etmek, hem hukukun üstünlüğünü sağlamak, hem de kaynaklarımızı adil dağıtarak yoksulluğu bitirmek mümkün. Fakirden alıp zengine veren, aklımızla alay eden bu sistemi değiştireceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu