Güncel

İnce: “Erdoğan bir daha seçilirse bardakla benzin, mazot alırız”

Muharrem İnce, “Allah korusun Erdoğan bir daha seçilirse kesinlikle o damlalıklar ile ya da bardaklarla benzin, mazot alırız.” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yayınladığı bir video mesajıyla benzin zamlarına tepki gösterdi. İnce video mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli vatandaşlarım Erdoğan “Bir ülkenin parasının itibarı bayrak gibidir.” diyor. Oysa bize masallar anlatan Bakan Nebati ne diyor? “Türk lirası düşebileceği kadar düştü, artık dip yaptı. Korkulacak bir durum yok.” diyor. Şimdi ben size bir örnek anlatmak istiyorum. Bu 50 lira. Türk parası. 2002’de benzin, mazot almaya gittiğinizde, Erdoğan ilk iş başına geldiğinde 30 litre dolduruyordunuz 50 lira ile. 2018’de beraber yarıştığımız seçimde 8 litre dolduruyordunuz. Hiçbir ölçek yanlış değildir. İsteyen ölçebilir. Bugün ise 50 lira ile 2,5 litre dolduruyorsunuz. Allah korusun Erdoğan bir daha seçilirse kesinlikle o damlalıklar ile ya da bardaklarla benzin, mazot alırız. Lütfen bu konuyu hepimiz, hep birlikte düşünelim diyorum.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu