Güncel

İYİ Partili Ateş’den 19 Mayıs mesajı

Gümüşhane İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ateş, “19 Mayıs Türk tarihinin önemli bir dönüm noktasıdır ve gençlerimiz bu tarihi çok daha iyi anlamalı ve idrak etmelidir. Kurtuluş Savaşı mücadelemizin başlangıç olan 19 Mayıs 1919’da, Türk Milleti gösterdiği irade, azim ve kararlılık ile tüm dünyaya örnek olmuş, milletimizin istiklal ve istikbaline bağlılığını her koşulda ve her durumda malı ile canı ile sahip çıkarak tüm dünyaya ilan etmiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı milletimizin iradesi olmuştur. Bugünde bu duyguların yaşatılması için hepimize özelliklede Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir.
Cumhuriyetin korunması, gelişmesi, çağdaş Uygarlık düzeyine ulaşmasının, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşecektir. Öncelikle her türlü kötü alışkanlıklardan uzak, birlik ve beraberliğinizi koruyarak, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetini korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Gümüşhane halkının ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu