Sponsorlu Bağlantılar

Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu

 

mutluluk çubuğu ismi ile halkın bildiği fakat tıp dilinde penil protez, penil implant olarak adlandırılan bir cerrahi yöntem bulunmaktadır. Sertleşme bozukluğu yaşayan kişilerin cerrahi yöntemler öncesindeki tedavi yöntemlerini kullanıp, bu tedavi yöntemlerinden istenilen bir cevabın alınamadığı durumlarda son çare olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Temelde penisin kan ile dolması yolu ile şişip, sertleşmesi gerekliyken; sertleşme bozukluğunda bu kanal işlevini yerine getiremez. Penil protezinde ise bu kanala yerleştirilen bir protez ile sertleşme sağlanmaktadır.

 

Penil Protez Çeşitleri Nelerdir?

 

Farklı uzunluk ve çaplara sahip olan üç farklı penil protez çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar;

 

Malleable Tek parçalı protez (devamlı ereksiyon halinde durur)

 

İki parçalı protez (yarı sert protez)

 

Üç parçalı şişirilebilir protez (istenildiğinde şişirilebilen protez)

 

Üç parçalı olan şişirilebilir protezler kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.

 

Yalnızca enine şişirilebilen protezler (üç parçalı X)

 

Hem enine hem boyuna şişirilebilen protezler (üç parçalı AX)

 

Tek Parçalı Penil Protezler

 

Kullanılmaya ilk kez başlanılan protez çeşididir. Şişirilebilir olan protezler ile arasındaki en önemli fark ise şişirilebilir protezlerin boyutu ve sertliğinin ayarlanabilmesidir. Doğal bir görüntü vermeleridir. Tek parçalı protezlerde aynı teknolojik yapı bulunmadığı için daha ekonomik bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Dezavantajı ise; devamlı olarak ereksiyon halinde olmasıdır. Hastaların konforlarının kaybolmasına ve doğal olmayan bir görünümün oluşmasına yol açar. Fakat her tedavinin bir eksi yönü birde artı yönü bulunmaktadır. Hekim kişinin durumuna en uygun olan tedavi yöntemini seçecektir.

 

2 Parçalı Şişirilebilir Penil Protezler

 

Sertleşme bozukluklarında kullanılan bir diğer tedavi yöntemidir. Fakat diğer penil protezlere oranla memnuniyetsizlik oranı yüksektir. Bunun temel sebebi ereksiyonun ve indirmenin tam olarak sağlanamamasıdır. 3 parçalı olan protezlere gibi doğal görünüm sağlanmamasıdır. Aynı zamanda karmaşık yapısı sebebi ile mekanik anlamda bozulmaların görülme oranı yüksektir. Rezervuar içermedikleri için boyuna ve enine genişlemeye uygun değillerdir.

 

3 Parçalı Şişirilebilir Penil Protezler

 

En sık kullanılan penil protezdir. Penil protezi ameliyatlarının yüzde 75 kadarını 3 parçalı şişirilebilir penil protezler oluşturmaktadır. Son teknolojinin kullanıldığı bu protez çeşidi diğer protezlere göre daha farklı ve daha teknolojik anlamda gelişmiştir. 3 parçadan oluşmaktadır. Bağlantı kabloları ve silindirler, rezervuar ve pompa bu üç parçayı oluşturur.

 

Rezervuar içinde sıvı olan bir balon gibidir ve karın boşluğuna yerleştirilir. Pompa testislere yerleştirilir. Silindirler ise penis içindeki süngerimsi dokuya yerleştirilir. Kişi istediği zaman pompayı sıkarak rezervuardaki suyun silindire dolmasını ve penisin genişleyip sertleşmesini sağlamaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu