Güncel

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 25.304 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısı ise 200 kişi olarak açıklandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ilısu Barajı ekonomiye yıllık 3 milyar TL katkı sağlayacak .
TÜİK: TÜİK tarafından üretilen istatistikler, Eurostat ve IMF gibi uluslararası kurumlar tarafından belirlenen yöntem, tanım ve kavramlar kullanılarak hesaplanmaktadır .
ABD’de Temsilciler Meclisi 1 trilyon dolarlık altyapı planına onay verdi. Plan, Biden’in imzasına sunulacak.
ABD Başkanı Biden’ın 100’den fazla çalışanlı işletmelere, çalışanlarını 4 Ocak’a kadar Covid-19’a karşı aşılatmaları için getirdiği zorunluluk, özellikle Cumhuriyetçi cephede tepki çekti. Teksas ve Louisiana eyaletindeki yerel temyiz mahkemeleri, uygulamayı geçici olarak askıya aldı.
Biden, OPEC’in daha fazla petrol pompalaması yönünde ABD’den gelen çağrıları yanıtsız bırakması sonrasında yaptığı açıklamada, ABD’nin yüksek petrol fiyatları ile başa çıkmak için yollara sahip olduğunu söyledi.
Boeing şirketinin mevcut ve eski yöneticileri ile hissedarların, “737 max” tipi uçağının emniyet yönetimine ilişkin davayı karara bağlamak için 237,5 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardığı bildirildi.
Japonya hükümeti, 18 yaş ve altındaki kişilere coronavirüsün ekonomik etkisine karşı ihtiyaç sahiplerine yeni nakit yardımı planlıyor.
Çin’in ticaret fazlası Ekim ayında 62,74 milyar dolar olan beklentilerin üzerinde 84,54 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
 

Ne Olacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı saat 15:00’da başlayacak.
Bugün Fed Başkanı Powell’ın konuşma yapması bekleniyor.
Borsa İstanbul’un bu sabah hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu