Güncel

Şirket haberleri

AKBNK – 155 gün vadeli 461,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ALMAD – Tekirdağ Malkara’da bulunan şirkete ait maden sahasında kurulu bulunan, Batı Trakya Madencilik’in sahip olduğu ve mevcutta çalışılan Kömür Yıkama ve Zenginleştirme Tesisinin 15 milyon TL’ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

AKYHO – Mahmutbey’de bulunan merkez binanın satılarak, satış işleminin tescil edildiği açıklandı.

AGHOL – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AA+ (Trk), kısa vadeli ulusal notunun A-1+ (Trk), uzun vadeli uluslararası notunu BBB-, kısa vadeli uluslararası notunun A-3, not görünümlerini ise durağan olarak belirlendiği açıklandı.

AVHOL – Gaziantep OSB’de 4 milyon TL sermayeli Naturel Geri Dönüşüm Sanayi unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

ESCAR – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli uluslararası yerel ve yabancı para notlarının BB, kısa vadeli uluslararası kısa vadeli yerli ve yabancı para notlarının B, not görünümlerinin ise stabil olarak belirlendiği açıklandı.

GUBRF –Söğüt Altın Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili olarak ÇED Olumlu kararının verilip proje ile ilgili ÇED onay sürecinin tamamlandığı açıklandı.

TİGEM tarafından kimyevi gübre alımına ilişkin olarak yapılan ihalenin şirket tarafından kazanılması sonrasında, piyasa koşulları nedeniyle ihalenin teklif şartlarının yerine getirilmesinin şirket açısından zorlaştığı ve Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu kapsamında mücbir sebep değerlendirmesi yapılarak ihalenin iptal edilmesi ve geçici teminat mektubunun iade edilmesi talebinde bulunulduğu, başvurunun TİGEM tarafından kabul edilmediği ve şirketin 6 ay süreyle kamu ihalelerinden yasaklanmasına karar verildiği açıklanırken, şirket tarafından yürütmenin durdurulması talepli iptal davası açılacağı belirtildi.

IEYHO – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Metemteks’in sermayesinin 22 milyon TL’den 25 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.

IHLAS – İstanbul Avcılar’daki 8.625 m² büyüklüğündeki arsa ve 11.275 m² büyüklüğündeki arsa için, %39’u arsa sahibine ait olacak şekilde Hasılat Paylaşımı Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ISKPL – Marmaray CR3 Projesi Geneli Muhtelif Bölgelerde Gürültü Bariyeri Temini ve Montaj işlerinin devamı niteliğinde olan 2. Faz Marmaray CR3 Projesi Geneli Muhtelif Bölgelerde Gürültü Bariyeri Temini ve Montaj işlerinin ihalesinin şirket tarafından alındığı, çalışmaların Mart’a kadar tamamlanmasının planlandığı açıklandı.

ISSEN – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

ISGSY – 2016 yılında Şirketin iştiraki Ortopro’ya kredilerinin yeniden yapılandırılması amacı ile YKBNK’dan tahsis edilen uzun vadeli 20 milyon TL’lik kredinin kullanılabilmesi için şirketin Ortopro’daki 18.351.069 adet payının rehin edildiği, 2021 yılında bu rehinin sonlandırıldığı, Ortopro sermayesindeki payların tamamının ISCTR’den kullanılacak kredilerden doğacak her türlü borçlarının teminatı olarak ISCTR lehine rehin edilmesine karar verildiği açıklandı.

KONKA – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın talep toplanacak.

KATMR – Sermaye artırımından elde edilen fonun 169,5 milyon TL’sinin finansal borç ve faiz ödemelerinde, 151,1 milyon TL’sinin sanayi projelerinin finansmanında, 23,0 milyon TL’sinin ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.

KRVGD – Şirketin Polonya’da alım süreci tamamlanan şirket kapsamında, şirketin %100 bağlı ortaklığı Tornellon Investments tarafından %64,93’ü satın alınan ZPC Otmuchow isimli şirketin bağlı olduğu Polonya Sermaye Piyasaları kanunları kapsamında, zorunlu çağrıya gidildiği, çağrıya katılan 98.020 adet payın satın alınarak Tornellon Investments’ın ZPC Otmuchow’taki payının %65,31’e yükseldiği açıklandı.

LKMNH – Şirketin LHÜ Ankara Hastanesi ile olan işbirliğine ek olarak 2021 yılının Eylül ayında faaliyete başlayan LHÜ Diş Hastanesi ile şirket arasında Ortak Altyapı ve Kaynak Kullanım Protokolü imzalandığı açıklandı.

MOBTL – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın talep toplanacak.

ODAS –Küçük Enerji Üretim şirketinin 6,8 milyon dolar üzerinden satıldığı açıklandı.
Değerli metal madenciliğinde yeni başvuru ve sahalara yönelik alım olanakları değerlendirilmesi amacıyla İsrail menşeili bir firma ile bakteri ve virüs tutmayan nanoteknolojik ürünler üretilmesine yönelik anlaşma sağlandığı, değerli metal madenciliğine yönelik çalışmalar kapsamında Karaağaç Bölgesinin ÇED Ruhsatına yönelik revize çalışmaların da devam ettiği açıklandı.

QUAGR – Halka arzdan elde edilen fonun 148,9 milyon TL’sinin üretim kapasitesinin artırılmasında, 40 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde, 50 milyon TL’sinin ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.

RALYH – Ocak – Ekim döneminde prim üretimi %36,76 artışla 1,67 milyar TL’ye yükseldi.

RYGYO – Antalya Kepez’deki 5.730 m 2 ’lik deponun 800 m 2 ’lik depolama alanının 3 yıllığına kiraya verildiği, 3 yılda 350.000 TL gelir elde edileceği açıklandı.

TCELL – Fitch tarafından şirketin kredi notları teyit edildi.

TETMT – Sermaye artırımından elde edilecek fonun 16,0 milyon TL’sinin sermaye avansı ödemesinde, 2,8 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyacında, 2,2 milyon TL’sinin ise makine ve ilave inşaat yatırımında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

TTKOM – Fitch tarafından şirketin kredi notları ve görünümü teyit edildi.

TMSN – Şirket ile MSB Tersaneler Genel Müdürlüğü, Gölcük Tersanesi Komutanlığı arasında Stratejik İşbirliği Anlaşması imzalandığı açıklandı.

SONME – VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

UNLU – Halka arzdan elde edilen fonun 61 milyon TL’sinin TL cinsinden olmak üzere, risksiz bankacılık ürünlerinde değerlendirildiği ve TL cinsi üzerinden olmak üzere nemalandırıldığı açıklandı.

VERTU – TSPB tarafından düzenlenen 6. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’ kapsamında; şirketin Yatırım Ortaklığı kategorisinde GSYO Girişim Sermayesi Yatırım Artış Lideri – 2020 dalında ödül aldığı açıklandı.

ARCLK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 142.703 adet pay 39,38 – 39,60 TL fiyat aralığından geri alındı.

COSMO – Sıtkı Murat Aşık tarafından 10,00 TL fiyattan 9.885 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %16,46’ya geriledi.

ENKAI – Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sinan Tara tarafından 12,53 – 12,95 TL fiyat aralığından 200.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,39’a yükseldi.

INFO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 385.859 adet pay 4,67 – 4,70 TL fiyat aralığından geri alındı.

RYGYO – Egemen Döven tarafından 3,13 – 3,15 TL fiyat aralığından 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %7,40’a yükseldi.

SAHOL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 400.000 adet pay 13,71 – 13,95 TL fiyat aralığından geri alındı.

YKBNK – Unicredit tarafından 32.851.791 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %19,61’e geriledi.

ANELE – Şirket sermayesinin 200 milyon TL’den %32,5 oranında bedelli olarak 65 milyon TL milyon TL nakden artışla 265 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 181.109 adet pay bugün ve yarın Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

ARSAN – Şirket sermayesinin 153 milyon TL’den %92,81 oranında bedelsiz olarak 142 milyon TL artışla 295 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

TETMT – Tahsisli sermaye artırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu