Güncel

Uğur Özçelik Başarılarıyla Adından Söz Ettiriyor

Uğur Özçelik Başarılarıyla Adından Söz Ettiriyor

Sanat camiasında müziğin yeri oldukça büyük. Ülkemizde de durum bu şekilde. Toplumumuz yeni ve genç seslere destek olmak konusunda bilinçli. Bu yüzden yeni dönemde yeni sanatçıların isimleri duyuluyor. Söz konusu isimlerden biri de Uğur Özçelik. Uğur Özçelik, alanında eğitim almış, kendini geliştirmeye ve yenilemeye önem veren genç bir sanatçı. Şarkıcı ve şarkı yazarı kimliğiyle de oldukça seviliyor. Bugüne kadar olan tüm performansları ve single çalışmaları sebebiyle var olan hayran kitlesi de yeni parçasını heyecanla bekliyor. Yeni parçası Yanar, hemen herkes tarafından ilgiyle bekleniyor.

Yanar, Uğur Özçelik’in beklenen parçası. Merak edilmesinin ve hayranlarının ilgisini toplamasının yanı sıra birçok kişi tarafından da şimdiden seviliyor. Şarkının çıkış tarihi için de mart sonu gösteriliyor. Uğur Özçelik, beklentileri bir hayli yukarıya çıkaran yorumlar yaparken, müzik alanındaki tecrübesini de belli ediyor. Eğitimleri, tecrübesi gibi detayların yanı sıra sesinin tonuyla da binlerce kişiyi mest ediyor. Genç sanatçı, kendisi de en az bekleyenler kadar heyecanlı olduğunu da aktarıyor. Büyük bir emek ve ilgiyle hazırlanan ve son noktası koyulan Yanar, günler sonra, tüm dijital platformlarda yayınlanacak. Birçok kişinin kendi için bir anlam bulacağı, yıllarca en sevilen ve ezbere bilinen parçalardan biri olması da beklenenler arasında. Nitekim Uğur Özçelik de konuşmaları içerisinde oldukça hevesli görünüyor.

Yanar Unutulmaz Parçalar Arasında Yer Alacak

Genç sanatçı Uğur Özçelik, sözü ve müziği kendisine ait olan Yanar ile gündemde olmasına rağmen, ilk single çalışması Yanar değil. 1990 yılında İstanbul Kadıköy’de doğan sanatçı, öncesinde de farklı çalışmalara imza attı. Eğitim hayatını da kendi alanında gelişmek ve daha iyi adımlar atabilmek adına tamamladı. Uğur Özçelik, lise eğitiminin bitmesinin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi. Türk müziği eğitimlerinin ardından kendisi birçok ünlü ismin back vokalliğini yaptı. Aldığı tüm eğitimler, yetenek geliştirme basamakları ve çok daha fazlasıyla farkını ortaya koymuş bir isim. Genç bir şarkıcı olarak da bunu en iyi şekilde kullanıyor. Mart ayında çıkışı beklenen şarkısının bu denli merak edilmesi de bunun kanıtı olarak gösterilebilir.

Uğur Özçelik’in Yeni Şarkısı Heyecanla Bekleniyor

Yanar, dönemin en iyi parçalarından biri olarak listeleri değiştirecek gibi. Ayrıca diğer parçalardan bir hayli farklı olacağı da düşünüyor. Çünkü hayranları da bu konudan eminler. Yorumculuğu ve üretkenliğiyle öne çıkan Uğur Özçelik’in “Bizim içimize sindi. Türk müziğinin en iyilerinden birine imza attığımızı düşünüyoruz.” Demesi de bunu kanıtlar nitelikte. Şarkının çıkış tarihineyse artık oldukça az bir zaman kaldı. Kısa bir süre sonra dijital kanallardan ve tüm müzik platformlarından dinleyebilirsiniz. Uğur Özçelik sosyal medya uygulamalarını da aktif bir şekilde kullandığından, dilerseniz şarkının ilk dinleyicilerinden biri olabilirsiniz. Yanar, Uğur Özçelik’in hayranları tarafından büyük bir ilgi ve merakla bekleniyor. Söylendiği gibi kusursuz bir parça olacağından da şüphe yok. Mart ayının sonlarında Yanar, herkesin dilinde olacak şarkılardan biri. 22 kişilik bir ekiple, 3 gün içerisinde, 2 farklı şehirde çekimleri tamamlanmasının yanı sıra artık nefeslerin tutulduğu ve yayınlanma tarihinin beklendiği de görülüyor.

Uğur Özçelik Kimdir?

Tarzıyla ilgileri üzerine çeken Uğur Özçelik, 5 Kasım 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul Kadıköy’de doğan sanatçı, eğitim hayatında radikal bir karar almış ve kendini yetenekli ve ilgili olduğu alanda geliştirmeyi seçmiştir. Bu yüzden de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı bünyesine girmiş ve Türk müziği bölümünden eğitim almıştır. Aynı zamanda İstanbul Drama Sanat Akademisi ve Drama 35,5 içerisine katılmıştır. Söz konusu oyunculuk okullarında Vahide Perçin, Altan Gördüm ve Ayla Algan gibi ünlü isimlerden eğitim almıştır. Ses, nefes, şan, doğaçlama ve kamera önü gibi eğitimler alan sanatçı, kariyerini de güçlü bir şekilde devam ettirmektedir. Birçok ünlü ismin back vokalliğini yapmasının yanı sıra şimdilerde kendi single çalışmalarıyla adından söz ettirmektedir. Müziğin yanında sporla da ilgili olan sanatçı, en çok su sporlarıyla ilgilenmektedir. En sevdiği rengin siyah olmasının yanı sıra, akrep burcu olan Uğur Özçelik, sürekli olarak kendini geliştirmekten yanadır.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDZejAvbij7_DEa3qu8W_8Q

Spotify: https://open.spotify.com/artist/6gG8T6hTYHzbEqUhA8sQvy

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu